0
0

Які бувають іграшки для дітей?

Які бувають іграшки для дітей?

Світ дитинства сповнений нових відчуттів, знайомств і непередаваних емоцій. Саме в цей період дитина знайомиться з навколишнім світом і вчиться взаємодіяти з людьми та різноманітними предметами. Недарма кажуть, що в цей час він відкриває Америку. І завдання люблячого батька допомогти малюкові у непростій, але дуже цікавій справі.

Як? Зрозуміло, по можливості приділяти йому увагу та купувати всебічне розвиваючі іграшки. І якщо з першим пунктом зазвичай питань не виникає, то з другим усе не так просто. І не дивно. Адже сьогодні на ринку представлено стільки іграшок, що і за день все не переглянути, і тим більше не вивчити інформацію про них.

У цій статті ми з вами постараємося виправити положення та поговоримо про те, які бувають іграшки, розглянемо їх характеристики та класифікацію. 

Іграшки: які бувають, їх суть та призначення

Іграшки - це не просто предмет відволікання, це справжній інструмент, який допомагає дитині пізнати світ у деталях, навчиться будувати причинно-наслідкові зв'язки та взаємодіяти зі сторонніми предметами. Це справді невід'ємна частина життя у будь-якому віці як для хлопчиків, так і для дівчаток.

Ось тільки щоб дитина правильно розвивалася і була зацікавлена ​​в процесі, необхідно правильно вибирати іграшки, враховуючи вік та уподобання.

Види іграшок: коротка класифікація

  • Сюжетно-подібні іграшки. Основне завдання - соціалізувати дитину в суспільстві. До них відносяться: різноманітні плюшеві та м'які іграшки , машинки, ляльки та інші предмети Цей вид допомагає дитині навчитися моделювати життєві ситуації та взаємодіяти зі світом.
  • Розвиваючі іграшки. До цієї категорії включені різні головоломки, кубики, сортери, пазли, конструктори та настільні ігри. Простіше кажучи, іграшки, які призначені на розвиток логіки, пам'яті та навіть дисципліни.
  • Іграшки для творчості. Сюди входять різноманітні музичні іграшки, а також набори для творчості, що сприяють розвитку уяви. 
  • Сенсорні іграшки чи іграшки для найменших. Категорія включає будь-які брязкальця і ​​веселі заводні іграшки. Головне завдання — дарувати радість і викликати сміх у дитини.
  • Спортивні іграшки Це різні самокати, велосипеди, скакалки, еспандери, гирі, м'ячі та інший спортивний інвентар. Такий вид іграшок орієнтований на зміцнення м'язів та розвиток загального стану дитини. 

Іграшки, що розвивають, — які бувають?

Перші іграшки дитини - це основа, що дозволяє освоїти необхідні навички, набути нового досвіду, навчитися новим діям, а також розвинути дрібну моторику, яка тісно взаємопов'язана з розвитком розумових процесів та мовлення.

Іграшки, що розвивають, як і інші види, підбираються за віком. Не дарма на упаковці вказують вікову категорію. Бувають іграшки для новонароджених, для однорічних дітей, для дітей від 3-х років. У всіх одна мета – максимально розвинути дитину. І якщо вони підібрані правильно, дитина обов'язково матиме максимальний ефект від ігрового процесу. 

Які іграшки бувають: класифікація іграшок, що розвивають

  • Прорізувачі призначені для новонароджених малюків. Цей вид допомагає малюкам почухати ясна під час прорізування зубів і трохи усунути болючі відчуття.
  • Брязкальця — допомагають привернути увагу дитини, навчити її фіксувати погляд, розвивають дрібну моторику.
  • Сортери - корпусні іграшки, всередині яких розміщені різноманітні геометричні фігури. Вироби допомагають дитині навчитися вибудовувати причинно-наслідкові зв'язки та розвинути дрібну моторику. Призначені для дітей віком від 12 до 18 місяців.
  • Інтерактиви – це знайомі нам музичні іграшки – килимки, телефони, качки та навіть м'які іграшки. Основна їх мета – навчити видавати та розрізняти різноманітні звуки, а також знаходити причинно-наслідкові зв'язки. 

Конструктори, кубики, пазли – іграшки для дітей від 2-3 років. Допомагають вивчати форми та кольори предметів, а також розвинути моторику, мислення та уяву.

Як вибрати іграшку для дітей різного віку: основні вимоги

При виборі іграшок важливо враховувати не тільки вік та переваги дитини, але й якість виробу. Дитячі іграшки повинні бути, по-перше, безпечними, без колких країв, з надійними кріпленнями та обов'язково без шлюбу. По-друге, виготовлені з екологічних матеріалів – не лише основа, а всі деталі, аж до фарби. І по-третє мати сертифікат якості. Саме він гарантує, що у разі невідповідних параметрів батько зможе звернутися безпосередньо до виробника.

Вищеописані умови потрібно враховувати, купуючи іграшку і для малюка, і для дитини 10 років.

Які бувають дитячі іграшки для дітей різного віку?

  • Новонароджені від 0 до 6 місяців. Дитина у віці вчиться хапати і пізнає тактильні відчуття. У цей період важливо обзавестися прорізувачами, брязкальцями, мобілями.
  • Діти віком від 6 до 12 місяців. Рубіж півроку починається з важливого моменту - діти потихеньку починають повзати, вчаться сідати, вставати на ніжки та ходити. Тому варто придбати килимки, мозаїки, пірамідки, музичні та інтерактивні іграшки.
  • Діти від 1 до 3 років. Період, коли малюків цікавить як влаштований світ та особливо його улюблені іграшки. Не дивуйтеся, що він все ламає і намагається розібрати. Це – нормальний процес. Дайте можливість йому розібратися, купіть всілякі конструктори, кубики, картки та головоломки, що розвивають, пазли, водні розмальовки, набори для творчості, перший транспорт.
  • Для дошкільнят (3-6 років). Вік «чомучок». У цей час кожна дитина починає застосовувати він ролі — від соціальних до професійних. Важливо, щоб у цьому віці у дитини були настільні ігри, аналоги дорослих речей (комп'ютери, блендери, телефони, кухні), батути, гірки, набори перших експериментів, супергерої з мультфільмів.
  • Для молодших школярів (7-10 років). Діти продовжують грати базовими наборами, що й дошкільнята. Але все-таки іграшки мають бути більш деталізовані та відповідати віку, а також запитам дитини. Це можуть бути інноваційні іграшки (гіроскутери, велосипеди, електросамокати), іграшки, іграшки, пов'язані з робототехнікою, набори для експериментів.
  • Для старших школярів та тінейджерів. Тут більше питання смаків та переваг. Одні діти у цьому віці продовжують колекціонувати ляльки, інші вважають за краще грати в інтелектуальні ігри. Купуйте дитині настільні ігри, гаджети, техніку, інтелектуальний конструктор. Головне — уточніть, що йому цікаво і в якому напрямку він хоче спробувати себе та свої сили.

Порада: не відкладайте придбання на потім, коли трохи підросте. Якщо дитина виявив бажання, наприклад, робити досліди — надайте їй цю можливість. Не факт, що йому сподобається і він продовжуватиме займатися ними. Але він зможе зрозуміти та відсіяти ті заняття, які йому не до вподоби.

Висновки

Іграшки – це основа з основ. Це найголовніший атрибут, який допомагає дітям всебічно розвиватися. Тому вони повинні відповідати віку, бути якісними, безпечними і, звичайно, подобатися дитині. Без зацікавленості малюка навіть найкрутіша і найдорожча іграшка не виконає свого завдання.

Ми бажаємо знайти іграшки, які допоможуть вам створити середовище, де дитина розвиватиметься повноцінно та вчасно!

Коментарі