0
0

Важливість догляду за обличчям

Важливість догляду за обличчям

Обличчя – це не лише відображення наших емоцій, почуттів та настрою. Особа також видає наш вік та навіть стан здоров'я. Тому важливо стежити за ним, щоб виглядати молодими та здоровими. Дбати про здоров'я можна і потрібно, з віком, на жаль, нічого не зробиш, але «зняти» з себе пару зайвих років цілком реально. І навіть без хірургічного втручання! Як? Дотримуючись щоденного догляду за шкірою. Причому складатися він повинен не тільки з вмивання двічі на день та зняття макіяжу, але й з кількох щоденних етапів, таких як тонізування, зволоження та харчування, та додатковий догляд 2-3 рази на тиждень.

Комплексний догляд за обличчям дозволить вам продовжити молодість шкіри, запобігти її зневодненню, обвисанню, появі зморшок та гіперпігментації. А ось що він являє собою, які є правила догляду за шкірою обличчя і як підібрати косметичні засоби, що підходять для вашого типу шкіри - ми розповімо нижче.

ТОП 5 правил догляду

Щоб побачити результат від косметичної рутини, дотримуйтесь порад щодо догляду за обличчям, які ми для вас зібрали.

1. Щодня

Доглядова косметика для обличчя має накопичувальний ефект, тому результат ви побачите через деякий час. Але тільки якщо будете користуватися нею щодня, без перерв на вихідні та свята. Якщо в один день ви зробили і маску, і пілінг, і намазалися кремами вранці і ввечері, а потім не кілька днів забули, або взагалі користуєтеся засобами для настрою, не дивуйтеся, якщо не побачите позитивних змін. Тому навіть у відпустці, під час хвороби або затяжних свят потрібно не забувати про зволоження, харчування та очищення шкіри, щоб вона не зробила вам потім неприємного сюрпризу.

2. Дотримуйтесь етапів

Щоденний догляд має бути послідовним і складатися з таких етапів:

  • Зняття макіяжу (якщо він був нанесений). Для цього підійде молочко, міцелярна вода, гідрофільна олія або двофазний засіб для зняття макіяжу.
  • Очищення гелем або пінкою.
  • Тонізація – тонік або тонер.
  • Нанесення сироватки або емульсії – це найударніший елемент догляду, саме він дає 60% ефекту.
  • Зволоження або живлення кремом. Крім того, крем є «закріплюючим» елементом, який запечатує всі попередні засоби та створює захисний бар'єр.
  • 2-3 рази на тиждень після вмивання необхідно робити пілінг та використовувати маски для обличчя, підібрані відповідно до потреб вашої шкіри - вони дають бустерний ефект.

3. Підбирайте засоби типу вашої шкіри

Багато хто помилково вважає, що достатньо взяти будь-який крем або тонік, з написом «20+» (або інший, що відповідає вашому віку), і це і буде ідеальний засіб. Насправді вікова градація — прийом маркетологів. Так, потреби у підліткової та зрілої шкіри різні, але між шкірою у 20 та 25 років немає особливої ​​різниці. А ось між жирною та сухою шкірою — так. Більше того, шкіра ще може бути проблемною, чутливою, схильною до гіперпігментації, і все це потрібно враховувати під час виборів доглядових продуктів. Тому вивчіть, які активні компоненти будуть найкориснішими для вас. Наприклад, засоби з алое потрібні для зняття роздратування з чутливої ​​шкіри, вітамін С для боротьби з першими ознаками старіння, а екстракт огірка ідеальний для жирної шкіри.

4. Зволоження, зволоження та ще раз зволоження

Не важливо, який тип шкіри, її завжди потрібно зволожувати, навіть жирну. Більше того, багато хто помилково вважає, що жирну шкіру потрібно всіма засобами "висушувати", але в такому випадку вона, навпаки, як захист виділяє ще більше себуму. В результаті ви отримуєте все ще жирну, але зневоднену шкіру. Запам'ятайте — зволоження потрібне для всіх типів шкіри, оскільки дерма складається з неї на 70%, а епідерміс — на 15%. І нестача вологи — прямий шлях до передчасних зморшок та в'янення.

Вибирайте креми, маски та сироватки з компонентами, які "запечатують" вологу в шкірі, не даючи їй випаровуватися. Наприклад - з гіалуроновою кислотою. Також зверніть увагу на тонери з гіалуроновою кислотою. А ось засоби для вмивання та зняття макіяжу знаходяться на шкірі замало часу, щоб достатньо зволожити її, тому зволожуючі властивості цих засобів сильно перебільшені.

5. Не забувайте про захист від сонця

Причому вона потрібна не лише влітку та на пляжі, а навіть узимку та в умовах міста. Справа в тому, що UV-випромінювання не тільки може призвести до захворювань шкіри, воно також провокує передчасне старіння та в'янення.

У Південній Кореї та Японії, де всі схиблені на красі та молодості шкіри, жодна дівчина, та й хлопець теж, не вийде на вулицю без захисту від сонця. Це може бути як денний крем з SPF від 5 до 15, так і тональний або BB-крем (у деяких ступінь захисту досягає 50), а краще все відразу. Ну і, звичайно ж, на пляжі потрібно намазувати кремом зі ступенем захисту не менше ніж 30 не тільки тіло, а й обличчя. І враховуючи, як довго азіати зберігають юний вигляд, варто наслідувати їхній приклад.

Підбір відповідних засобів за типом шкіри

Отже, як правильно доглядати обличчя, залежно від типу шкіри? Дотримуйтесь наших порад.

  • Жирна шкіра: вибирайте засоби для вмивання та демакіяжу, які інтенсивно очищають. Тонер, сироватку, маски та креми вибирайте заспокійливі та зволожуючі, але при цьому не забивають пори. Вивчіть, які компоненти можуть бути комедогенними, і намагайтеся уникати їх, щоб не спровокувати появу висипів і «чорних точок». Зверніть увагу на засоби з саліциловою кислотою, матуючою та протизапальною дією.
  • Суха шкіра: вам важливо відновити захисний бар'єр шкіри і перешкоджати випаровуванню вологи, тому вибирайте засоби на основі гліцерину та гіалуронової кислоти. Наголошуйте на тривалому зволоженні, відновлення та зміцненні шкіри.
  • Чутлива шкіра: купуйте засоби з позначкою «гіпоалергенно» та «для чутливої ​​шкіри». Ваша косметика повинна бути на основі заспокійливих та пом'якшуючих інгредієнтів, наприклад, масел або соку алое.
  • Комбінована шкіра: найпоширеніший тип шкіри. Вам потрібно одночасно і зволожувати, і при цьому не забивати пори у Т-зоні. Тому вибирайте засоби, які одночасно зволожують та матують.
  • Нормальна шкіра: як правило, не вимагає інтенсивного догляду, достатньо лише не дати їй стати зневодненою, сухою та чутливою. Вибирайте зволожуючі, поживні та антиоксидантні засоби, наприклад, із вмістом гіалуронової кислоти або вітаміну С.
  • Проблемна шкіра (схильна до висипів): головна мета догляду за шкірою обличчя в цьому випадку - зменшити виділення шкірного сала, звуження пір, заспокоєння шкіри та зниження кількості запалень. Вибирайте антибактеріальні формули, які загоюють, матують та очищають пори. Зверніть увагу на засоби з вугіллям та білою або чорною глиною, які ви можете знайти у нашому інтернет-магазині

Відмінності щодо догляду за особою залежно від віку

Хоча, як ми вже згадували, немає великих відмінностей між доглядом за шкірою в 20 і 25, і вікові позначки - не головне, на що варто звертати увагу при виборі косметики, але з віком правила догляду трохи змінюються. До 20 років, коли організм ще формується, шкіра, як правило, і так у хорошому стані, і не потребує особливого догляду. Тільки якщо вас турбують підліткові висипання, важливо не пересушити шкіру, а доглядати її як проблемну. Але коли гормональні бурі закінчуються, і можна вже точно сказати, який у вас тип шкіри, саме час визначати, як доглядати шкіру обличчя у вашому віці.

  • У 20+ років — до старіння і перших зморшок ще далеко, але профілактику потрібно робити вже, щоб не зомліти від першої зморшки в 30. Тому починайте освоювати засоби для зволоження та харчування, не забувайте, що потрібно використовувати не тільки денний, але і нічний крем, вибирайте засоби з антиоксидантними компонентами, і захистом від сонця, оскільки фотостаріння приходить куди раніше, ніж вікове.
  • У 30+ років - організм виробляє все менше гіалуронової кислоти, колагену та інших елементів, що підтримують щільність і пружність шкіри, тому саме час купувати кошти, які компенсують їхню нестачу. Також у цьому віці багато хто вже помічає перші зморшки та тьмяний колір обличчя, тому додаємо у догляд кошти з вітамінами та антиоксидантами.
  • У 40+ років настав час посиленої боротьби з віковими змінами. До 45 років у деяких з'являється пігментація, овал обличчя втрачає свою форму, з'являється сіточка зморшок навколо очей і губ, еластичність шкіри знижується. Для боротьби з цими змінами вибирайте засоби з ретинолом, пептидами та рамнозою, а також з ліфтинг-ефектом.
  • 55+ - у цей час відбуваються сильні гормональні зміни в організмі. Мімічні зморшки переростають у постійні, шкіра втрачає щільність, набуває сухості та чутливості. У цьому віці не варто шкодувати грошей на хороші кошти з сильними антивіковими формулами, які заповнять нестачу вологи та колагену.
Коментарі